obec Dobšín-Kamenice » Uzavírka křižovatky u Malobratřic

Uzavírka křižovatky u Malobratřic


ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s. r. o. & DOPRAVNÍ PODNIK KNĚŽMOST s. r. o.
7. 3. 2019


Uzavírka křižovatky u Malobratřic mění autobusové linky


Od pondělí 11. března 2019 je uzavřena křižovatka na silnici II/268 u Malobratřic a dále i křižovatka na této silnici u Obrub. Protože jde o rozsáhlou uzavírku, bude se Arriva Střední Čechy a Dopravní podnik Kněžmost v zajíždění do jednotlivých obcí vzájemně doplňovat, aby se ušetřil čas na objízdných trasách a bylo možné v Kněžmostě zachovat přestupní vazby, které jsou pro dopravu dále do Mnichova Hradiště nebo Mladé Boleslavi velmi důležité.


Po dobu uzavírky je zrušena zastávka Malobratřice, hlavní silnice a Kněžmost, Solec. V případě Solce musí cestující využít zastávky Malobratřice nebo Malobratřice, U Dreslerů. Zastávka Kněžmost, Soleček se na svém obvyklém místě ruší a dočasně se přesune na odstavnou plochu u silnice II/268 mezi obcemi Kněžmost a Soleček. Sem budou jezdit náhradní spoje, aby zajistily základní spojení pro školáky do Kněžmosta.


Autobusy pojedou po několika objízdných trasách, aby zůstala zachována dopravní obslužnost, v některých obcích ale místo dvou linek pojede pouze jedna. Uzavírkami a omezeními autobusové dopravy jsou při této uzavírce dotčeny hlavně obce Soleček, Solec, Malobratřice, Obruby a Přepeře. Provoz se bude řídit podle výlukových jízdních řádů.


Pro obec Soleček jsou zavedeny náhradní školní spoje ve čtyřech časech – v 7:00, 12:20, 14:55 a 17:15 z Kněžmosta do náhradní zastávky Soleček a ihned zpět. Spoje navazují v Kněžmostě na linky z a do Mnichova Hradiště a Mladé Boleslavi.


Cestující z obce Solec musí po dobu uzavírky dojít do zastávek v Malobratřicích, případně využít náhradní zastávku Soleček. Kvůli nemožnosti otáčení autobusů v této lokalitě není jiné řešení dopravy při této uzavírce.


Malobratřičtí využijí obvyklé zastávky v obci s tím, že základní obsluhu přebírá linka 260624 Dopravního podniku Kněžmost, kterou musí hlavně školáci využít na 7. hodinu ranní do Kněžmosta nebo v 12:28 z Kněžmosta. Spoje navazují na linky do Mladé Boleslavi a Mnichova Hradiště. Přímá linka 260270 z Mnichova Hradiště do Přepeř do obce v těchto časech nezajede. První ranní spoj v 4:35 a odpolední po 14:45 do zastávky Malobratřice, U Dreslerů ale pojede. Stejně tak sem z objízdné trasy zajede i spoj v 16:10 z Mladé Boleslavi na lince 260910.


Základní spojení pro školáky je zajištěno i pro obec Obruby. Až na výjimky sem linky 260270 Mnichovo Hradiště – Přepeře zajíždí, nutné je počítat jen se změnami odjezdových časů. Pro školáky zůstane zachováno také spojení na lince 260627 Kněžmost – Jičín.


Pro Přepeřské cestující bude jediné omezení a tím je dočasné neobsluhování zastávky u obce linkou 260627 Kněžmost – Jičín. Ostatní linky a spoje sem zajíždí, nutné je ale počítat s tím, že pojedou v mírně odlišných časech.


Uzavírka a úprava křižovatky u Malobratřic je naplánována od 11. března do 25. května. Výlukové jízdní řády jsou přílohou.


Jarní prázdniny v regionu mohou omezit některé autobusy


Na Mladoboleslavsku jsou v týdnu od 11. do 17. března týdenní jarní prázdniny. Vybrané školní spoje proto nemusí být v provozu, ve svém záhlaví mají černou značku 44.


Dalšími prázdninami v letošním školním roce budou velikonoční ve čtvrtek 18. dubna, hlavní letní prázdniny jsou od 29. června do 1. září.


Výlukové jízdní řádyJan Holub
manažer dopravy ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, s.r.o.Zveřejněno: 08. 3. 2019
Z rubriky: Informace

Na tento článek dosud nikdo nereagoval.


Napište komentář:*
Prosíme opište text z obrázku
Antispam obrázek